STRONA GŁÓWNA
DEPOZYTORY
Elektroniczne
Mechaniczne
MASTER KEY
System ANS-2
System pExtra
System experT
ZAMKI DO DRZWI
NOWOŚCI
REALIZACJE
KONTAKT
O FIRMIE
 


                   MK.6ANS2                                MK.6PX               
                    MK.5ET

Systemem Centralnego Otwierania - MASTER KEY (MK) zwanym niekiedy mechaniczną kontrolą dostępu, nazywamy system wkładek oraz innych mechanicznych elementów wykonawczych zarządzanych w sposób hierarchiczny przez medium jakimi są klucze.

W dużym skrócie polega to na tym, że poszczególne pomieszczenia w danym obiekcie otwierane są nie tylko przez tzw. klucze szeregowe ES, które to klucze otwierają wyłącznie przynależne danemu pomieszczeniu poszczególne drzwi, ale także przez odpowiednie klucze nadrzędne do klucza generalnego GHS włącznie, który to klucz otwiera wszystkie wkładki w drzwiach na całym obiekcie.
Kluczami takimi oprócz klucza generalnego GHS są też klucze główne HS oraz klucze grupowe GS.

Dla lepszego zobrazowania tej definicji Systemu Centralnego Otwierania zapraszamy do przeanalizowania tzw.  Planu Zamknięć przykładowego obiektu, którym jest niewielki pensjonat.
Na uwagę zasługuje Mechaniczny Depozytor kluczy DPM-1/1x10 dla deponowania kluczy użytkowników (gości) do ich pokoi. Deponując klucz od pokoju (klucz wewnętrzny), użytkownik pobiera tzw. klucz zewnętrzny, którym to kluczem może otworzyć drzwi główne wejściowe do Pensjonatu, furtkę, bramę, furtkę od strony strumienia oraz wejście zewnętrzne do piwnicy i narciarnię.Klucz wewnętrzny oprócz otwierania pokoju czy apartamentu otwiera dodatkowo salę gier oraz odpowiednio taras na poziomie (+1) lub taras górny na poziomie (+2).

Rolą naszą jako projektantów i wykonawców systemów MK jest zapoznanie się na podstawie dokumentacji budowlanej z obiektem i jego charakterem oraz w trakcie rozmów z generalnym wykonawcą obiektu i inwestorem poznanie ich  wymagań i wyobrażeń o systemie MK a także przekazanie Im swoich doświadczeń na podobnych obiektach tak, aby obiekt był w sposób łatwy w przyszłości zarządzany przez system MK i był przede wszystkim bezpieczny i przyjazny dla użytkownika.

W swojej ofercie dla Państwa mamy trzy rodzaje systemów MK przy czym każdy z nich posiada klucz chroniony patentem, gdyż tylko za nieuprawnione wykonanie duplikatu takiego klucza, można wystapić na drogę prawną przeciwko jego wykonawcy.

W zależności od wielkości systemu do dyspozycji Państwa stawiamy trzy typy wkładek i kluczy:

  • system MK.6ANS2 - patent klucza do 2014r.
  • system MK.6PX - patent klucza do 2022r.
  • system MK.5ET - patent klucza do 2021r.
 
Top