STRONA GŁÓWNA
DEPOZYTORY
Elektroniczne
Mechaniczne
MASTER KEY
ZAMKI DO DRZWI
NOWOŚCI
REALIZACJE
KONTAKT
O FIRMIE
 


Kilka słów o historii naszej firmy: działalność gospodarczą rozpoczęliśmy w 1979r. jako współwłaściciele Zakładu Ślusarskiego - Spółka Cywilna Jan, Tadeusz i Stanisław Kołodziejscy  powstałej z Zakładu Ślusarskiego - Jan Kołodziejski. Zakład ten został założony przez naszego Ojca Jana w 1963r., którego możemy czuć się sukcesorami i spadkobiercami tradycji rodzinnych.

W latach 1979 - 1989 zakład zmienił się z małego zakładu rodzinnego (z 1-pracownikiem) produkującym karnisze na zakład zatrudniający 10-pracowników w którym to zakładzie produkowane były zamki OPTIMUS - patent 1988r., które są uznawane do dnia dzisiejszego przez specjalistów, za zamki nie do otwarcia metodami manipulacyjnymi. W roku 1988 za patent tego zamka zakład nasz uzyskał status Jednostki Inowacyjno-Wdrożeniowej.

W roku 1989 po śmierci naszego Ojca Jana Kołodziejskiego zakład przekształcił się w  Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "TASKO" Spółka Cywilna Tadeusz i Stanisław Kołodziejscy.

W 1995r. zakupiliśmy od Firmy GRUNDMANN GeGe - Austria (obecnie Kaba GmbH) licencję na montaż wkładek oraz projektowanie i montowanie Systemów Centralnego Otwierania MASTER KEY.

W 1998r. opatentowaliśmy i uruchomiliśmy we współpracy z Firmą PALKO Zakład Usług Elektronicznych, Paweł Kowalewski produkcję Elektroniczno-Mechanicznych Depozytorów Kluczy DPE-C16 a w roku 1999 wdrożyliśmy do produkcji zamki wierzchnie TASKO 3000.

Od 1.07.2001r. nastąpiło włączenie: działu produkcji zamków, systemów MASTER KEY oraz produkcji depozytorów kluczy w strukturę nowo powstałej Firmy Kaba Security Sp. z o.o., która to firma stała się jednym ze 136-zakładów Holdingu Kaba AG na świecie.

W tym czasie Firma TASKO nie przestała istnieć, ale ograniczyła swoją działalność wyłącznie do działalności handlowej.

Na skutek zmian strukuralnych w holdingu z dniem 1.07.2008, zrezygnowano w Kaba Security Sp. z o.o. z produkcji zamków i depozytorów kluczy i siłą rzeczy produkcja została przeniesiona do  Firmy TASKO. Razem z produkcją zamków i depozytorów kluczy do naszej firmy powróciło 5-pracowników, którzy już blisko 15-lat z nami pracują i mają duży wklad w rozwój nowych konstrukcji.

Dlatego "nowa" Firma TASKO dla odróżnienia od "starej" Firmy TASKO przyjęła nową domenę strony internetowej n-tasko.


 
Top